Klasický recept na palačinky

  1. Klasický recept na palačinky: Smíchejte 1 šálek mouky, 2 lžíce cukru, 1 vejce, 1 a 1/4 šálku mléka a 1/2 lžičky prášku do pečiva do hladkého těsta. Smažte na rozpálené pánvi po obou stranách do zlatavé barvy.
  2. Banánové palačinky: smíchejte 2 banány, 1 vejce, 1/2 šálku mouky a 1/4 šálku mléka v mixéru do hladkého těsta. Smažte na rozpálené pánvi po obou stranách do zlatavé barvy.
  3. Jablečné palačinky: smíchejte 1/2 šálku mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1 vejce, 1/2 šálku mléka a nastrouhané jablko do hladkého těsta. Smažte na rozpálené pánvi po obou stranách do zlatavé barvy.
  4. Ovesné palačinky: smíchejte 1 šálek ovsených vloček, 1 šálek mléka, 2 vejce, 2 lžíce cukru a 1/2 lžičky prášku do pečiva do hladkého těsta. Smažte na rozpálené pánvi po obou stranách do zlatavé barvy.
  5. Banánové palačinky: Pro tento recept budete potřebovat 2 banány, 1 vejce, 1/2 šálku mouky a 1/4 šálku mléka. Banány rozmačkejte a smíchejte s ostatními surovinami v mixéru do hladkého těsta. Smažte na rozpálené pánvi po obou stranách do zlatavé barvy.
  6. Jablečné palačinky: Pro tento recept budete potřebovat 1/2 šálku mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1 vejce, 1/2 šálku mléka a nastrouhané jablko. Smíchejte všechny suroviny do hladkého těsta a smažte na rozpálené pánvi po obou stranách do zlatavé barvy.
  7. Ovesné palačinky: Smíchejte 1 šálek ovsených vloček, 1 šálek mléka, 2 vejce, 2 lžíce cukru a 1/2 lžičky prášku do pečiva do hladkého těsta. Smažte na rozpálené pánvi po obou stranách do zlatavé barvy.

Všechny tyto recepty na palačinky mohou být vylepšeny přidáním koření, ovoce nebo dalších ingrediencí podle vašich chutí. Další recepty najdete na webu https://palacinky.org

 

Palačinky recept
Nadýchané těsto na palačinky
Powered by: Wordpress