Jakou podobu mohou mít vánoční přání?

Jestli není přání k Vánocům vůbec nejoblíbenějším druhem přání, pak je rozhodně jedním z těch nejoblíběnějších. Může mít nejrůznější podobu a je škoda, že ho lidé ve většině případů odfláknou a popřejí někomu slovy „Krásné Vánoce!“, „Příjemné prožití vánočních svátků a hodně štěstí do nového roku!“ nebo „Veselé Vánoce s šťastný nový rok!“. Je to neosobní, odfláknuté, nudné, nic neříkající, obehrané a bez nápadu. Přitom je tolik možností, kterými je možné se nechat inspirovat.

Jakou podobu mohou mít vánoční přání

My vás přímo inspirovat nebudeme, protože na to nejsme experti, ale dovolíme si vás lehce navést pomocí přehledu typů vánočních blahopřání, které lze zvolit. A případnou konkrétní inspiraci můžete hledat například na skvěle zpracované a velmi obsáhlé stránce https://prani-k-narozeninam.eu/vanocni/.

  • Veršovaná – Každý má rád rýmy, nebo alespoň skoro každý. Zkrátka a jednoduše to dobře zní a zapadá to do sebe. Také se to dobře pamatuje a utkví to v hlavě. Nebojte se proto na Vánoce trochu zaveršovat, nikdo od vás nečeká dílo jako od Shakespeara.
  • Vtipná – Vánoce jsou sice svátkem a trocha důstojnosti je namístě, ale není nutné brát je naprosto vážně a bez humoru. Ostatně i v televizi jsou v tuto dobu velmi populární komedie. Trochu humoru ještě nikdy nikoho nezabila a nemluvíme zde o pohřbu a kondolenci.
  • Krátká – Říká se, že v jednoduchosti je krása a ta krása může mít i podobu rozsahu. Popřát někomu stručně, jasně a výstižně a současně dosáhnout kýženého výsledku, to je umění. Opsat něco tisíci slovy umí každý hlupák, vyjádřit něco několika málo slovy umí jen mistr slova.
  • Ve formě citátu – Jen málokdo má opravdový dar slova a ti, kteří ho mají, jsou většinou slavní. A protože jsou slavní, z jejich výroků se stávají citáty. Občas pitomé, ale většinou moudré a vtipné. Najděte si mezi citáty takový, který lze využít jako vánoční přání. Pobavíte, dojmete a ještě budete vypadat jako sečtělý inteligent.

Powered by: Wordpress